BEZPIECZNIE W CZASIE FERII

Tuż przed feriami zimowymi, w ramach działań profilaktycznych poprawiających bezpieczeństwo w okresie zimy, uczniowie z klas II „a” i II „b”, uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Anią Koral. Podczas zajęć omówione zostały zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni o tej porze roku, na co należy zwrócić uwagę zwłaszcza podczas ferii m.in. niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na lód w miejscach niedozwolonych. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, w jaki sposób reagować w różnych niebezpiecznych sytuacjach, jak wzywać i udzielać pomocy. Mimo powszechnie znanych zasad bezpiecznego zachowania okazało się, że uczniowie mają mnóstwo pytań i sytuacji do opowiedzenia. Pani Ania odpowiedziała wyczerpująco na wszystkie pytania i cierpliwie wysłuchała  opowieści o wypadkach,  jakie przydarzyły się wychowankom.

Dziękujemy bardzo za ciekawe i pouczające spotkanie!

Urszula Widelska