UCZNIOWIE KLASY VII „C” NA OTWARCIU PRZESTRZENI MŁODZIEŻOWEJ „BAZA BC”

13 października uczniowie klasy VII „c” uczestniczyli w uroczystym otwarciu przestrzeni młodzieżowej „Baza BC” na Zamku w Bełżycach. Przestrzeń została stworzona w ramach projektu Równać Szanse.

Na początku wizyty uczniowie zostali zapoznani przez Pana Dariusza Figurę z ciekawą historią Bełżyc na podstawie wymalowanych murali na ścianach budynku. Następnie zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia wnętrza Zamku, zaś wolontariuszy do uroczystego otwarcia „Bazy BC” i przecięcia wstęgi. Po uroczystym otwarciu uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych w pracowni bałagan, podczas których mieli okazję zagrać w gry strategiczne oraz układać z rozsypanek herby szlacheckie, w tym Herb Tarnawa, Herb Szreniawa, Herb Ciołek, Herb Junosza oraz Herb Leliwa. Na zakończenie w ramach podziękowania za udział w warsztatach i w otwarciu bazy siódmoklasiści otrzymali cukierki.

Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas podczas wizyty w zamku.

Aneta Żydek
Dorota Nowak