alt„Wybór jednej drogi nie oznacza rezygnacji z innych, ale chcieć przejść wszystkimi ścieżkami naraz,
to nie pokonać żadnej."

Paulo Coelho

Jaki zawód wybrać? Kim być w przyszłości? Jaką ścieżkę edukacyjną obrać w życiu? Na te i inne pytania próbowali udzielić odpowiedzi naszym uczniom ich starsi koledzy i nauczyciele z Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie, których odwiedziliśmy 13 listopada tego roku w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

Lada chwila uczniowie klas trzecich gimnazjum zostaną absolwentami szkoły. Dla nich to czas ważnych i trudnych wyborów. Decyzje podjęte dziś, często, mają wpływ na ich dalszą edukację. By pomóc im w dokonaniu słusznego wyboru spotkaliśmy się z młodzieżą kształcącą się w zawodach ciekawych i pożądanych na rynku pracy, z obszaru: mechaniki, mechatroniki, teleinformatyki i cyfrowych procesów graficznych. Uczniowie LCEZ w sposób bezpośredni i wiarygodny opowiadali o prowadzonych w szkole zajęciach, i co istotne o konkretnych umiejętnościach jakie można w niej nabyć. Udana merytorycznie wizyta informacyjno-doradcza w ośrodku edukacyjnym to miejsce, gdzie nasza młodzież mogła pozbyć się nurtujących pytań i wątpliwości związanych z zarządzaniem swoją drogą zawodową.