Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

ZK

27 maja 2015 r. po raz kolejny odbyła się wycieczka gimnazjalistów klas III do Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy m.in. funkcjonariusza, wychowawcy. Młodzież została również zaznajomiona z zajęciami więźniów tj. rodzaj wykonywanych prac odpłatnie i nieodpłatnie, którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia.

Ponadto, mogliśmy zobaczyć Zakład od wewnątrz: sale widzeń, cele więźniów, plac spacerowy tzw. „spacerniak”, kaplicę, bibliotekę, salę z monitoringiem obiektu oraz wystawy różnych prac wykonywanych przez skazanych.

Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka – jakie są konsekwencje nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo