Dnia 20.10.16 r. uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl pt. „Trzeźwy wybór” grupy teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Opowiadał on o podejmowaniu wyborów przez młodych ludzi i ich konsekwencjach. Zwracał uwagę przede wszystkim na problem picia alkoholu, nieumiejętność zabawy podczas imprez bez używek. Widowisko teatralne poruszało także inne ważne tematy, z jakimi boryka się młodzież, m.in. brak odpowiedzialności za spowodowanie wypadku, czy presja grupy rówieśniczej. Przedstawienie zostało zagrane w bardzo dobry sposób, a język w nim użyty stwarzał klimat rozgrywanych sytuacji oraz był bardzo zrozumiały dla widowni. Widowisko teatralne z pewnością dało nam dużo do myślenia i wpłynie na wybory, jakich dokonamy w przyszłości.

Jakub Pietraś, 3a