konkurs-fotograficzny-uzaleznienia-nie-badz-obo 1255677648Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach
programu profilaktycznego i wychowawczego szkoły

CEL KONKURSU:

1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.
  2. Zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych.
  3. Zainspirowanie kreatywności młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych.
  4. Uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami.
  5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

UCZESTNICY KONKURSU:

• Konkurs jest adresowany do uczniów kl. I-III Gimnazjum nr 1 w Bełżycach

PRACE KONKURSOWE:

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest opracowanie i przygotowanie jednego z nw. propozycji:

• Prezentacji multimedialnej w programie Microsoft PowerPoint.
  • Ulotki profilaktycznej (ulotka powinna zawierać hasło promujące, treść merytoryczną oraz propozycję graficzną, dowolna technika).
  • Pracy plastycznej w formie plakatu profilaktycznego (plakat powinien zawierać hasło promujące, dowolna technika, format A3).

Prace konkursowe powinny być związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom (np. nikotynizm, alkohol, narkotyki, dopalacze, komputer, itp.) – negatywne konsekwencje.

1. Do każdej pracy powinna być załączona informacja zawierająca następujące dane: imię i nazwisko autora pracy, szkoła (Gimnazjum), klasa.
  2. Prace należy wykonać indywidualnie.
  3. Każdy uczestnik ma prawo złożyć nie więcej niż jedną pracę konkursową.

PRZEBIEG KONKURSU:

1. Konkurs rozpoczyna się 26 września 2013 r. a kończy 25 października 2013 r.
  2. Prace dostarczone organizatorowi po 25 października 2013 r. nie zostaną rozpatrzone jako prace konkursowe.
  3. Prace należy złożyć do godziny 13.00 do 25 października 2013 r. u pedagoga szkolnego lub p. Eweliny Gajowiak:

Gimnazjum – pani Anna Dyguś (pok. 17a w budynku Gimnazjum).

1. Prace można wysyłać drogą internetową na adres e-mail: pedagoggimzs1@o2.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  2. Prace konkursowe ocenią członkowie Komisji konkursowej.
    1. Komisja oceniać będzie:

- profilaktyczny przekaz treści

- kreatywność, oryginalność i pomysłowość

- formę estetyczną pracy

1. Ogłoszenie wyników odbędzie się 30 października 2013 r.
  2. Autorzy prac nagrodzonych zostaną poinformowani o wynikach konkursu przez organizatorów.
  3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
  4. Lista nagrodzonych i ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły www.belzyce.edu.pl oraz zaprezentowane na holu szkoły.

UWAGI KOŃCOWE:

1. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje treść niniejszego Regulaminu.
  2. Prace złożone na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatorów konkursu i mogą zostać wykorzystane w działaniach informacyjno-edukacyjnych na terenie szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!