Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa został stworzony po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Realizując projekt szczególną wagę przywiązuje się do tego, by umiejętnie motywować nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci.

Pomysłodawcy projektu wsparciem informacyjnym, edukacyjnym i doradczym objęli 2200 szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i zawodowych, w tym 165 tys. uczniów,
220 tys. rodziców i 22 tys. nauczycieli.

 Jednym z elementów realizacji projektu było m.in. zorganizowanie Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego.

W naszej szkole miało to miejsce 1 lutego 2017 r. Wydarzenie edukacyjno-informacyjne poprowadził Edukator w formie warsztatów z uczniami, spotkań z nauczycielami i prelekcji dla całej społeczności szkolnej. Dodatkowo zapoznano rodziców uczniów kl. I-III z realizacją projektu. Ponadto, dystrybuowano poradnik dla rodziców pn. „Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie?”.

Zdjęcia>>

8 lutego 2017 r. w gimnazjum miał miejsce apel, na którym podsumowaliśmy konkursy w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Dla przypomnienia uczniowie mogli wziąć udział w następujących konkursach:

  1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Razem zmieniamy Internet na lepsze” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  2. Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 13. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
  3. Konkurs literacki na artykuł lub rozprawkę „Czy Facebook jest bezpieczny?”.
  4. Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie oraz I Szkolny konkurs „Moje hobby”.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursów w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2017

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo