Październik to czas zakończenia i podsumowania corocznie prowadzonej w naszej szkole akcji charytatywnej z ramienia PCK - „Wyprawka Dla Żaka”. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i rodzicom za bardzo aktywne uczestnictwo w akcji. To fantastyczne, że te wszystkie darowane przez Was plecaki, zeszyty, długopisy, ołówki, gumki, kleje, piórniki i wiele jeszcze innych przyborów trafiły do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia i przyczyniły się do ich radości.

Kolejny raz mogliśmy na Was liczyć!!! Dziękujemy!!!

Przypomnijmy

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 r. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie oraz naukę. Wynika to zazwyczaj ze złych warunków materialnych rodziny. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od organizacji charytatywnych jest jedyną, którą uzyskują.
Adresatami kampanii są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych pochodzących z rodzin, które borykają się z problemami materialnymi.

Samorząd Uczniowski, Wolontariat Szkolny,

Bożena Watras – pedagog szkolny