Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

We wtorek, 13 stycznia miało miejsce uroczyste spotkanie noworoczne uczniów naszej szkoły z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej w Lublinie. Jak zawsze spotkaliśmy się z bardzo miłym, ciepłym przyjęciem, otwartością i uśmiechem, zarówno ze strony mieszkańców jak i pracowników. Tym razem w ramach współpracy uczniowie kl. III A Gimnazjum, kl. V c oraz wolontariusze z kl. III a i V a Szkoły Podstawowej zaprezentowali bardzo wymowne w swojej treści widowisko pt. „Walka nieba i piekła”. Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonywane podczas tego spotkania przez dzieci i młodzież, wywoływały łzy wzruszenia u wszystkich odbiorców.

Naszych artystów przygotowały do występu panie: Ewelina Gajowiak, Monika Plewik, Anna Ambrożkiewicz. Na zakończenie tego wzruszającego spotkania wszyscy pensjonariusze oraz pracownicy zostali obdarowani upominkami wykonanymi przez wolonariuszy.

Czas tam spędzony jest za każdym razem czasem wnoszącym wiele pozytywnych emocji i ogrom dobra zarówno  do życia naszego, jak i mieszkańców - ludzi starszych, często zmęczonych chorobą i samotnością. Ważne jest również, że nasi uczniowie mogą angażować się w działalność na rzecz tych ludzi, potrafią wykazać zrozumienie i szacunek dla nich oraz mają możliwość realizować się poprzez różne formy artystyczne.
Aby przekonać się jak naprawdę jest, po prostu trzeba to przeżyć i być, być dla drugiego człowieka…

Bożena Watras – pedagog szkolny

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo