We wtorek, 13 stycznia miało miejsce uroczyste spotkanie noworoczne uczniów naszej szkoły z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej w Lublinie. Jak zawsze spotkaliśmy się z bardzo miłym, ciepłym przyjęciem, otwartością i uśmiechem, zarówno ze strony mieszkańców jak i pracowników. Tym razem w ramach współpracy uczniowie kl. III A Gimnazjum, kl. V c oraz wolontariusze z kl. III a i V a Szkoły Podstawowej zaprezentowali bardzo wymowne w swojej treści widowisko pt. „Walka nieba i piekła”. Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonywane podczas tego spotkania przez dzieci i młodzież, wywoływały łzy wzruszenia u wszystkich odbiorców.

Naszych artystów przygotowały do występu panie: Ewelina Gajowiak, Monika Plewik, Anna Ambrożkiewicz. Na zakończenie tego wzruszającego spotkania wszyscy pensjonariusze oraz pracownicy zostali obdarowani upominkami wykonanymi przez wolonariuszy.

Czas tam spędzony jest za każdym razem czasem wnoszącym wiele pozytywnych emocji i ogrom dobra zarówno  do życia naszego, jak i mieszkańców - ludzi starszych, często zmęczonych chorobą i samotnością. Ważne jest również, że nasi uczniowie mogą angażować się w działalność na rzecz tych ludzi, potrafią wykazać zrozumienie i szacunek dla nich oraz mają możliwość realizować się poprzez różne formy artystyczne.
Aby przekonać się jak naprawdę jest, po prostu trzeba to przeżyć i być, być dla drugiego człowieka…

Bożena Watras – pedagog szkolny