Rok 2015 ogłoszony został w Lublinie i w Polsce rokiem naszego patrona - Jana Pawła II. Dlatego też w piątek, 16 stycznia o godz. 16.30 odbyła się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uroczysta inauguracja tego wydarzenia, które objęte jest patronatem metropolity lubelskiego oraz prezydenta Lublina. W spotkaniu wzięli udział abp Stanisław Budzik i goście. Rok Jana Pawła II w Lublinie rozpoczął się od projekcji filmu „Święty Jan Paweł II w Lublinie”, ponieważ to właśnie tu Karol Wojtyła pracował do czasu wyboru na papieża.

Inaugurację uświetnił kolędowy występ Joszko Brody i Dzieci z Brodą. Reprezentanci kl. IV b, V a, V b, V c, uczniowie kl. III a, ich rodzice oraz opiekunowie: p. Anna Ambrożkiewicz, Anna Chawrylak, Monika Plewik, Bożena Watras byli również   uczestnikami tego znakomitego wydarzenia.

Kim był i jaki był patron naszej szkoły każdy wie. Kochały i wciąż kochają go miliony ludzi na całym świecie. Podbijał serca miłością i odwagą mówienia prawdy.

Duchowym pomnikiem dla papieża Polaka w Lublinie jest centrum Jana Pawła II, które wspiera zdolną młodzież i prowadzi działalność kulturalną.
Najbliższy rok będzie obfitować w wydarzenia przypominające postać św. Jana Pawła II i przypominać to, czego nauczał.

Bożena Watras – pedagog szkolny