Program ten w prosty i przystępny sposób przekazuje uczniom informacje o bezpieczeństwie na drodze, ale także jak uniknąć zagrożeń w szkole, w domu czy Internecie. Organizowany jest przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy sprawuje Komenda Głównej Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Treści programu obejmują następującą tematykę:

1. Bezpieczeństwo na drodze.

2. Bezpieczeństwo w szkole.

3. Bezpieczeństwo w domu.

4. Bezpieczny odpoczynek.

Programem objęte zostały wszystkie klasy pierwsze, a realizatorami jego są wychowawcy klas oraz pedagog szkolny. Otrzymaliśmy już od organizatorów pakiet materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzą;

• materiały edukacyjne dla nauczycieli ze scenariuszami zajęć,
  • materiały ilustracyjne,
  • materiały dydaktyczne wraz z filmem edukacyjnym,
  • książeczki dla uczniów z ćwiczeniami i zabawami,
  • broszury informacyjne dla rodziców na temat bezpieczeństwa ich dzieci.

Dodatkowo w grudniu pierwszoklasiści wezmą udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa sprawdzającym ich wiedzę na ten temat. Po zrealizowaniu programu szkoła nabędzie prawo posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Bożena Watras – pedagog szkolny