Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016 za udział w ogólnopolskiej kampanii UNICEF Polska "Mali uczniowie idą do szkoły".

Przypominamy, iż projekt „MALI uczniowie idą do szkoły” był odpowiedzią na niezwykle poważny problem dostępu do edukacji na świecie. Akcja miała uświadomić dzieciom, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mniej kontynuuję naukę w szkole średniej. Udział w akcji uświadomił dzieciom i rodzicom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można pomóc innym dzieciom.

Wszystkim zaangażowanym w kampanię, a szczególnie uczniom kl. I „b” wraz z ich wychowawcą - p. B. Król, uczniom kl. III „a” z wychowawcą – p. E. Gontarczyk oraz uczniom kl. III „c”

z wychowawcą - p. A. Bogusz, jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Koordynator akcji

Bożena Watras – pedagog szkolny

certyfikat MALI

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo