Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016 za udział w ogólnopolskiej kampanii UNICEF Polska "Mali uczniowie idą do szkoły".

Przypominamy, iż projekt „MALI uczniowie idą do szkoły” był odpowiedzią na niezwykle poważny problem dostępu do edukacji na świecie. Akcja miała uświadomić dzieciom, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mniej kontynuuję naukę w szkole średniej. Udział w akcji uświadomił dzieciom i rodzicom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można pomóc innym dzieciom.

Wszystkim zaangażowanym w kampanię, a szczególnie uczniom kl. I „b” wraz z ich wychowawcą - p. B. Król, uczniom kl. III „a” z wychowawcą – p. E. Gontarczyk oraz uczniom kl. III „c”

z wychowawcą - p. A. Bogusz, jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Koordynator akcji

Bożena Watras – pedagog szkolny