Nauka, zabawa i nieziemska przygoda! To wszystko czeka na uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły, ponieważ wezmą udział w najnowszej edycji programu Śniadanie Daje Moc. Będą uczyć się zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie podczas całkiem nowych zajęć – „Misji Śniadaniowych”, pełnych gier i zabaw przygotowanych przez organizatorów programu – Partnerstwo dla Zdrowia.

Główne cele programu
1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Główne działania programu
1.   Kluby Śniadanie Daje Moc – kluby śniadaniowe zakładane w klasach, w ramach których nauczyciele prowadzą lekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka, na podstawie scenariuszy w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.
2.  8 listopada - Dzień Śniadanie Daje Moc - najważniejszy dzień w Programie, podczas którego najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotowują i jedzą wspólne śniadanie w klasie. W ten sposób nie tylko kadra pedagogiczna, ale także rodzice angażują się w kwestie żywienia dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Patronami honorowymi są Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Rzecznik Praw Dziecka.

Bożena Watras – pedagog szkolny