18 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie uczniów klas V z pracownikiem Centrum Profilaktyki i Edukacji „PROFED” w Krakowie. Przedsięwzięcie miało charakter profilaktyki uzależnień od alkoholu i napojów energetycznych i przeprowadzone zostało przez wykwalifikowanego instruktora – ratownika Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Przekaz wiadomości i umiejętności uczniom miał formę pokazu multimedialnego wraz z omówieniem, połączony z pokazem i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza młodzież miała okazję dokonania weryfikacji własnych opinii i postaw wobec wpływu alkoholu i napojów energetycznych na organizm człowieka. Uczniowie zapoznali się również z obowiązującymi procedurami i wytycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Brali udział w pokazie oraz ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem podstawowego sprzętu medycznego. Zajęcia, pomimo długiego czasu trwania /120 minut /cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.