Choć nie ma zamka ani kluczyka

często otwierasz ją i zamykasz.

W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,

wierszyków, bajek i opowieści.

Kto nas uczy, kto nas cieszy,

czasem zadziwi niemało,

albo po prostu tak rozśmieszy,

jakby się dobry żart słyszało?

Z niej w szkole i w domu nauczysz się wiele.

Szanuj ją i kochaj, bo jest twym przyjacielem.

Oczywiście maluchy z I e znały odpowiedź na tę zagadkę!

Podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece 19 listopada 2015 r. niektórzy byli po raz pierwszy, ale było też kilka osób, które do biblioteki przychodzą często, są jej aktywnymi czytelnikami. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Wykazały się również dużą wiedzą na tematy związane z książką, biblioteką i czytelnictwem. Dostały karty czytelnicze, które samodzielnie podpisały .

Przy okazji Panie bibliotekarki przeprowadziły warsztaty plastyczne , na których dzieci wykonały karty świąteczne .

Była to pierwsza z cyklicznych zaplanowanych wyjść do biblioteki.

A.Ambrożkiewicz