W kwietniu obchodziliśmy   „Światowy dzień książki i praw autorskich” .

W naszej szkole odbyły się liczne lekcje biblioteczne oraz konkursy: frazeologiczny dla klas IV- VI, „Bohaterowie naszych lektur” dla klas trzecich, „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”, „Mistrz pięknego czytania”.

13.05.2016 przygotowaliśmy uroczysty apel podsumowujący te wydarzenia. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Konkurs frazeologiczny:

-I miejsce-Julia Jóźwik, kl. Va.

- II miejsce- Weronika Więckowska, kl. Va,

- III miejsce-Małgorzata Grelowska, kl. Va.

Konkurs „Bohaterowie naszych lektur” : za 100% rozwiązanie testu

-Weronika Maciejka, kl. IIIa,

-Szymon Musiej, kl. IIIa

-Izabela Paździor, kl. IIIa .

Konkurs „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”:

- I miejsce Filip Stachyra kl. Id,

- II miejsce Agata Sadurska kl. II b,

- III miejsce Emilia Widelska kl. I b.

Wyróżnienia otrzymali: Dominika Brzozowiec kl. III c, Julia Dębicka kl. III a, Piotr Jakubowski kl. I e, Zuzanna Kruk kl. I a , Franciszek Rosiński kl. III c , Lena Skic kl. III c , Julia Skurska kl. I a , Julia Stępniak kl. II b.

Konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania” :

- mistrz pięknego czytania- Maciej Dudkowski

- wyróżnienia : Maciej Zielonka, kl. III a, Igor Wójtowicz, kl. III a, Maksymilian   Majkowski, kl. III b i Antonina Łuka, kl. IIIc.

Po wręczeniu nagród odbyła się krótka część artystyczna „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów kl. IIb i VIa.

W uroczystościach wzięła udział grupa przedszkolaków w ramach współpracy

z Samorządowym Przedszkolem Publicznym w Bełżycach.

Biblioteka szkolna