Ogólnopolski projekt edukacyjny „Europa mój dom”

Klasa II „c” w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa mój dom” zorganizowanym przez Joannę Modrzejewską ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie.

Głównym celem projektu było poznawanie poszczególnych krajów Europy pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym i turystycznym. Ponadto uczniowie rozwijali umiejętność współpracy, aktywność twórczą, kreatywność, ciekawość świata, umiejętności komunikacyjne w językach obcych nowożytnych.

Warunkiem realizacji projektu było wykonanie co najmniej 7 zadań z 10. Każde zadanie dotyczyło innego kraju Europy.

Poznaliśmy symbole narodowe, podstawowe słownictwo, wiele ciekawostek, historie i miejsca takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, Dania, Holandia, Grecja, Szwecja oraz Francja.

Podróż po Europie dała nam ogrom radości i była wspaniałą przygodą.

Anna Rzedzicka
Anna Chojnacka