W sobotę 01października uczestniczyliśmy w marszu pamięci zorganizowanym z okazji kolejnej rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Rozpoczął się on przy figurze Matki Boskiej Partyzanckiej, następnie wszyscy przeszli na cmentarzu parafialny, gdzie zapalono znicze na grobach polskich bohaterów. Dalsza droga prowadziła Krężnicy Jarej ( przez Babin, Radawczyk i Strzeszkowice). Przy ognisku , które miało miejsce w Radawczyku wysłuchaliśmy wspomnień z czasów wojny. Przedstawił je pan Zbigniew Matysiak ( pseudonim „Kowboj”). Pan Rafał Dobrowolski z grupą historyczną „Radosław” poprowadzili   na cmentarz do Krężnicy Jarej , gdzie odbył się na Apel Poległych.