21 listopada uczniowie kl. I „c” w sposób szczególny obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w myśl zasady, że o poprawianie sobie i innym nastroju trzeba dbać od najmłodszych lat

Główna ideą tego święta jest uzmysłowienie i przypomnienie zarówno dzieciom jak i dorosłym o tym, że tylko wzajemna życzliwość i tolerancja może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. O tym rozmawialiśmy przez kilka ostatnich dni podczas zajęć, ale też przy okazji omawiania różnych sytuacji szkolnych.

Każdy przyzna, że zawsze przyjemnie jest świętować z innymi, więc tym razem dzieliliśmy się swoją radością z uczniami kl. 0 „d”. Ubrani w koszulki w kolorze żółtym, z przygotowanymi dla przedszkolaków upominkami i serdecznymi słowami,  udaliśmy się  do nich żółto – czerwonym korowodem. Czerwone balony w kształcie serc nadawały temu przemarszowi szczególnego charakteru. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez dzieci i ich wychowawcę.

W przeddzień tego przyjemnego święta, przygotowaliśmy dla wszystkich uczniów i dorosłych odwiedzających drugie piętro, piękne i mądre cytaty na temat potrzeby życzliwości wśród ludzi. Piękna i pomysłowa oprawa plastyczna prac to pomysł przesympatycznych uczniów kl. I „c”.

Dla nich również zostały przygotowane miłe niespodzianki.

To był szczególnie miły dzień!

Bożena Watras – wychowawca kl. I „c”

Urszula Król – pedagog specjalny