,,Podróże z plecakiem” – Lublin Airport wita!

2 października uczniowie z klasy I ,,a” oraz III ,,d” realizowali kolejne działania w ramach innowacji „Podróże z plecakiem poznajemy piękno naszego województwa”.

Tym razem dzieci miały możliwość poznania zasad obowiązujących na lubelskim lotnisku; obserwowały odprawę bagażu oraz kontrolę bezpieczeństwa. Wysłuchały ciekawostek na temat samolotów znajdujących się w świdnickim aeroklubie, a niektórzy ,,szczęściarze” mogli usiąść w kokpicie ,,Wilgi – 35A”.

Po lotnisku oprowadzał nas pan Tomasz, który podzielił się z nami ciekawymi informacjami dotyczącymi lotnictwa cywilnego.

Kolejną atrakcją był przejazd pociągiem ze Świdnika na dworzec główny w Lublinie. Podróż koleją, choć krótka, to wywołała wiele pozytywnych emocji wśród uczniów, zwłaszcza wśród tych, którzy po raz pierwszy mieli możliwość przejazdu tym środkiem transportu.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym