Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

30 maja uczniowie z klasy II „d” zaprosili na swoje zajęcia stomatologa panią Ilonę. Pani doktor pokazała dzieciom, jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów, którą należy, co jakiś czas wymieniać na nową. Opowiedziała o zagrożeniach, jakie czekają na dzieci podczas spożywania różnego rodzaju łakoci oraz jakich napojów i potraw unikać, aby nasze ząbki nie chorowały. Na modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Kilka osób sprawdziło ząbki koleżanki za pomocą akcesoriów dentystycznych.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom.

Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z uczniów nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym