24 listopada - w dniu zabawy andrzejkowej - odbył się na świetlicy pokaz magii w wykonaniu ucznia klasy II d – Wojtka Maciejewskiego. Wojtek interesuje się iluzją i sztuczkami od roku, a więc swoją przygodę z magią zaczął w wieku 6 lat! Od tej pory poznaje tajniki sztuki magicznej i zasady wykonywania różnych trików.

Podczas pokazu Wojtek zaprezentował mi.in. sztuczki z kartami, z „magicznymi gąbczakami” i znikającymi monetami. Jednak najbardziej widowiskowy był numer z mlekiem, który wszystkich wprawił w osłupienie. Sztuczka polegała na tym, że jedna osoba z widowni wylosowała kartkę z napisem jakiegoś napoju. W tym przypadku było to mleko. Wojtek nie wiedział, co było na kartce i wyjął puszkę z oranżadą ( w drugiej sztuczce – z pepsi). I kiedy wszyscy myśleli, że ten trik mu się nie udał, on otworzył puszkę, z której wypłynęło prawdziwe mleko!

Widownia była zachwycona pokazem i nagrodziła Wojtka gromkimi brawami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ naszego szkolnego „magika”.

Agata Skurska