Cyfrowa Szkoła

logo CyfrowaSzkola29 szkół z terenu województwa lubelskiego w tym Szkoła Podstawowa nr1 w Bełżycach zakwalifikowało się do realizacji rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) „Cyfrowa szkoła".

Program został przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i  realizowany będzie w formie pilotażu do sierpnia 2013 roku.

W zamian za otrzymane wsparcie finansowe na wyposażenie szkół i uczniów w nowoczesne pomoce dydaktyczne, szkoły będą zobowiązane wykonać określone w programie zadania związane m.in. z doskonaleniem nauczycieli w zakresie stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w procesie nauczania oraz prowadzeniem lekcji z wykorzystaniem TIK.

Nasza szkoła otrzymała najwyższą w województwie lubelskim dotację w wysokości 199 760,00 zł. Dzięki udziałowi w programie uzyskamy możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, a nauczyciele zdobędą nowe umiejętności i kompetencje pozwalające w sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami.