"Ponadnarodowa mobilność uczniów" w naszej szkole! - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) !

Nasza szkoła odniosła sukces pisząc projekt dający możliwość wyrównywania szans młodzieży. Planujemy wizytę dziesięciu uczniów wraz z opiekunami w szkole w partnerskim mieście Barand na Węgrzech. Udział w przedsięwzięciu będzie okazją do rozwijania kompetencji językowych, umiejętności uczenia się, kompetencji cyfrowych, a także kształtowania postaw obywatelskich.
Zgodnie z założeniami nasi uczniowie wezmą udział w codziennym życiu węgierskiej szkoły. Wspólnie z zagranicznymi rówieśnikami będą uczestniczyć w zajęciach formalnych i pozaformalnych. Tego typu doświadczenie to dodatkowe możliwości na rynku pracy oraz wyjątkowa okazja do poznania innych kultur.
Projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów" finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.
Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie 44 688,00 PLN.