Świetlica

Wizyta szkolnej pielęgniarki w świetlicy

Jesień to nie tylko czas zmian w przyrodzie, ale też w naszych organizmach, kiedy to zmieniają się nasze potrzeby żywieniowe. 21 września br. świetliczaki z klas II „c” i II „d” odwiedziła pielęgniarka szkolna – p. Anna Koral. Przekazała ona uczniom cenne wskazówki na temat zdrowego stylu życia, higieny i wzmacniania odporności o tej porze roku. W chłodne dni, których jesienią nie brakuje, należy sięgać po sezonowe owoce i warzywa, jak np. jabłka, gruszki, buraki, pić rozgrzewające herbaty, a także korzystać ze spacerów czy rowerowych przejażdżek.

Po wyjściu pani pielęgniarki dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę wykonując interaktywne zadania na platformie Wordwall.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Wiosna w świetlicy

W świetlicy nie ma nudy. W okresie wiosennym obchodziliśmy różne święta, także te nietypowe. Świętowaliśmy: Dzień Matematyki, Światowy Dzień Wody, Dzień Marchewki, Wielkanoc, Dzień Czekolady, Dzień Ziemi, Święta Majowe, Dzień Bibliotekarza, Dzień Strażaka, Święto Rodziny, Światowy Dzień Pszczół, Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Kartki z pozdrowieniami dla biednych afrykańskich dzieci

W czerwcu dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną z kl. 0-II miały możliwość rozwijać swoją empatię. Wczuły się w sytuację afrykańskich dzieci z biednych rodzin w Laare w Kenii. Rozmowy tematyczne przybliżyły im ciężką sytuację biednych dzieci z afrykańskich wiosek. Świetliczaki pobudzając swoją twórczość i kreatywność wykonały kartki z pozdrowieniami i słowami wsparcia. Kartki, które wykonały pozwoliły im również udoskonalić język angielski, bo były to pozdrowienia właśnie w tym języku.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Beata Jęczeń
Urszula Widelska

Czerwiec

W świetlicy szkolnej czas szybko mija, jak w każdym miesiącu, również i w czerwcu dużo się dzieje. Dzień Dziecka był okazją do wykonania pięknych grupowych plakatów, które wzbogaciły swym wyglądem świetlicową salę. Dzieci chodziły na spacery, odwiedziły także plac zabaw znajdujący się w parku w centrum naszego miasteczka, szaleństwom nie było końca. Wakacyjna atmosfera towarzyszyła zabawom a zwłaszcza pracom plastycznym, które dzieci wykonywały bardzo chętnie, przelewając swoje marzenia na papier. Efekty tych starań możemy oglądać na korytarzu, na świetlicowej wystawce oraz w sali 28.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Świetliczaki pod pomnikiem

W związku z 79. rocznicą egzekucji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego świetliczaki udały się do znajdującego się w rynku naszego miasteczka Pomnika Matki Bożej Partyzanckiej. Wspomnieliśmy tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Minutą ciszy oraz modlitwą uczciliśmy śmierć tych, którzy zostali wtedy rozstrzelani przez hitlerowskich oprawców.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

SPOTKANIE Z PILOTEM, FUNKCJONARIUSZEM KOMENDY GŁÓWNEJ STRAŻY GRANICZNEJ, NACZELNIKIEM III WYDZIAŁU LOTNICZEGO BIURA LOTNICTWA STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W CHEŁMIE, PUŁKOWNIKIEM, PANIĄ KATARZYNĄ ARABSKĄ

W dniu 12.06.2023 r. do świetlicy szkolnej zawitał wyjątkowy gość – Naczelnik II Wydziału Lotniczego, Pułkownik Straży Granicznej, Pani Katarzyna Arabska. Pani Kasia opowiedziała świetliczakom o swojej pracy, jakie obowiązki wiążą się z pełnieniem tak ważnej funkcji państwowej, a także o swojej pasji, jaką jest latanie. Dzieci dowiedziały się, od czego należy zacząć, marząc o karierze pilota czy pracy w Straży Granicznej, że odpowiedni styl życia, utrzymanie dobrej kondycji, dyscyplina i wytrwałość to cechy są konieczne u osób pracujących w tej dziedzinie. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia z powietrza, nie tylko naszej okolicy, ale także innych ciekawych miejsc. W ramach treningu uczniowie mogli odszukać na mapie i fotografii znajome miejsca oraz obiekty położone na terenie Bełżyc, przymierzyć okulary i profesjonalne słuchawki, jakimi posługują się piloci podczas swoich powietrznych wypraw. Pani Kasia odpowiedziała cierpliwie na wszystkie pytania świetliczaków, pokazała też książkę, w której opisane są dzieje polskich kobiet latających na samolotach lub śmigłowcach. Jeden z rozdziałów poświęcony jest właśnie Pani Kasi. Na zakończenie spotkania okazało się, że w naszej w grupie znalazło się kilka osób, które marzy o lataniu.

Dziękuję bardzo Pani Katarzynie Arabskiej, za przyjęcie zaproszenia oraz emocjonujące spotkanie.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Spotkanie z ratownikiem wodnym

Zbliżają się wakacje. Spotkanie z ratownikiem wodnym panem Kacprem miało na celu uświadomić, jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa w czasie zabaw i kąpieli nad wodą. Praktyczne wskazówki i zalecenia na pewno przydadzą się najmłodszym. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Zdjęcia>>

Andrzej Mazurek

Świetlicowy turniej w warcaby

Warcaby to klasyczna gra planszowa. Rozwija u dziecka logiczne myślenie oraz zdrową rywalizację.

W tegorocznym turnieju w świetlicy pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy II „d” Szymon Postój. W finale pokonał Adama Jośkę z klasy IV „a”.

Gratulujemy!

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Andrzej Mazurek

„Najlepsza drużyna to moja rodzina”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty czytelniczo – plastyczne prowadzone przez Panią Paulinę Pietrzak z MGBP w Bełżycach. Dzieci najpierw wysłuchały książki zatytułowanej „Uśmiech dla żabki”, która opowiada o wielkiej mocy jednego uśmiechu, a następnie wykonały dla swoich rodziców piękne kartki z życzeniami.

Uczniowie klasy I „a” i I „c” wykonali laurki z okazji zbliżającego się Dnia Matki, które wręczą swoim mamom w dniu ich święta.

Zdjęcia>>

Agata Skurska