Świetlica

„Witaj Maj, piękny Maj”

W nawiązaniu do zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w czytelniczo-plastycznych warsztatach o tematyce patriotycznej. Zajęcia te poprowadziła szkolna bibliotekarka – pani Agnieszka Piłat. Dzieci miały okazję wysłuchać popularnego wiersza W. Bełzy “Katechizm polskiego dziecka” oraz “Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Opowieść tę pani Agnieszka przedstawiła w formie teatrzyku obrazkowego kamishibai. W części plastycznej zajęć, zadaniem dzieci było wykonanie godła narodowego przy użyciu papierowych talerzyków.

Ostatni tydzień kwietnia był okresem realizowania tematyki patriotycznej podczas zajęć świetlicowych. Dzieci utrwalały wiedzę o polskich symbolach narodowych, poznawały rodzime legendy, oglądały filmy edukacyjne i słuchały piosenek patriotycznych. Wykonały też wiele prac plastycznych: polskie godła, biało-czerwone chorągiewki, plakaty patriotyczne. Ponadto układały tematyczne puzzle i rozwiązywały krzyżówki. Celem tych działań było kształtowanie tożsamości narodowej i miłości do Ojczyzny wśród młodego pokolenia Polaków.

Zdjęcia>>

Aneta Żydek, Dorota Nowak, Beata Jęczeń, Maria Bakalarz, Agata Skurska

DZIEŃ ZIEMI- 22 KWIETNIA, ŚWIĘTO NASZEJ PLANETY OBCHODZONE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

ziemiaZiemię mamy tylko jedną

Więc szanujmy Ją,

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom…”

Z okazji Dnia Ziemi wychowawcy świetlicy zorganizowali wiele ciekawych zajęć związanych z tym świętem. Świetliczaki oglądały prezentację multimedialną związaną z tematem. Uczyły się segregacji odpadów, rozpoznawania odpowiednich pojemników na odpady (kolor pojemnika - rodzaj odpadu). Wykonały szereg prac plastycznych związanych z Dniem Ziemi m. in. pracę plastyczną pt. „Błękitna planeta” czy opaski papierowe na głowę. Słuchały wierszy i rymowanek dotyczących ekologii i ochrony środowiska. Zajęcia urozmaicone były również wykonaniem plakatów związanych ze świętem naszej planety, zadawaniem zagadek, wykonywaniem rebusów i wykreślanek. Grały w gry planszowe oraz w gry karciane np. w „Ekologiczne dobble”. Dzieci poznały wiele nowych pojęć np: co to jest ekologia czy recykling oraz kto to jest ekolog i na czym polega jego praca.

Świetliczaki złożyły przysięgę naszej planecie obiecując, że będą dbały o nią nie tylko w dzień jej święta, ale przez cały rok. Kulminacyjnym punktem związanym z Dniem Ziemi było wręczenie certyfikatów mistrza segregacji odpadów oraz eko-przyjaciela przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszych zajęć.

Zdjęcia>>

Prezentacja>>

Aneta Żydek, Maria Bakalarz, Dorota Nowak, Beata Jęczeń

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w świetlicy

Książka stanowi ważny element w życiu każdego człowieka. To dzięki niej poznajemy świat, uczymy się. W dniu 21.04.2021r. na zajęcia świetlicowe przybyła bibliotekarka szkolna – Pani Agnieszka Piłat, która przybliżyła w niezwykle interesujący sposób informacje na temat historii książki oraz jej budowy. Świetliczaki  obejrzały również tematyczną prezentację multimedialną oraz miały okazję obejrzeć kilka pozycji książkowych przyniesionych przez P. Agnieszkę. Podzieliły także wiedzą na temat swoich ulubionych książek na forum. Ponadto, miały okazję odgadnąć na podstawie obrazka,  jakiej bajki ona dotyczy. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały  zakładki- kotki  do książek.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Świetliczaki oddają hołd Świętemu Janowi Pawłowi II

„W tym mieście w Wadowicach wszystko się zaczęło.
I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła,
i studia się zaczęły, i teatr się zaczął,
i kapłaństwo się zaczęło…”

Dnia 02.04.2021r. minęła 16- rocznica odejścia do Domu Ojca Patrona Naszej Szkoły – Świętego Jana Pawła II.  Świetliczaki również postanowiły zgłębić swoją wiedzę o Papieżu-Rodaku. Obejrzały tematyczny filmik edukacyjny o Jego życiu oraz wiele ilustracji związanych z sylwetką Świętego. Poznały także ukochane miejsca odwiedzane przez Jana Pawła II. Ponadto, obejrzały srebrny medalik z Jego wizerunkiem. Rozwiązały także tematyczny quiz. Podsumowaniem zajęć było złożenie kwiatów oraz postawienie znicza  pod tablicą upamiętniającą Patrona Naszej Szkoły.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

WARSZTATY PLASTYCZNE W ŚWIETLICY Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WARSZTATY PLASTYCZNE W ŚWIETLICY Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH26 marca w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć gościliśmy p. Agnieszkę Piłat z biblioteki, która pomogła wykonać dzieciom piękne kartki wielkanocne z życzeniami. Dzieci ozdabiały swoje prace różnymi ażurowymi wzorami (pisankami, króliczkami, kurczaczkami, motylkami, kwiatuszkami) wyciętymi przy pomocy maszyny „Big Shot”. Powstały piękne i kolorowe prace. Na koniec warsztatów wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Zdjęcia>>

Maria Bakalarz i Aneta Żydek

Szkolny Konkurs Wielkanocny Multimedialno – Plastyczny jest już rozstrzygnięty!!!

Szkolny Konkurs Wielkanocny Multimedialno – Plastyczny jest już rozstrzygnięty!!!28 uczniów z klas 0-VIII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Wielkanocnym Multimedialno – Plastycznym na „Baranka wielkanocnego” oraz wielkanocną prezentację multimedialną. Głównym celem konkursu było kultywowanie świątecznych tradycji oraz akcentowanie ich narodowego charakteru.

W dniu 26.03.2021 r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury konkursowe dokonało oceny prac uwzględniając następujące kryteria: wkład pracy własnej, pomysłowość oraz staranność wykonania.

Wobec powyższego laureatami konkursu zostali:

I miejsce Aniela Choduń i Maria Czapla

II miejsce Maja Guz i Bartłomiej Gerhand

III miejsce Kaja Garach i Hanna Kwiatkowska

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Gołaś, Natalia Przybysz i Michał Lalak.

Wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi po powrocie uczniów do szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom i życzymy wielu sukcesów w konkursach, zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych!

Zdjęcia >>>

Dorota Nowak

Beata Jęczeń

Andrzej Pietraś

Wielkanoc oczami dzieci

Wielkanoc oczami dzieciNiebawem rozpoczną się Święta Wielkanocne, które są czasem wiary, nadziei i miłości. Również w naszej świetlicy czuć już klimat Wielkanocy. Przez ostatni tydzień świetliczaki poznawały obrzędy i zwyczaje świąteczne. Obejrzały tematyczny film edukacyjny oraz przygotowały wiele ozdób, których tworzenie sprawiło im mnóstwo radość. Były to m. in. pisanki – „zdrapywanki”, piankowe zajączki, kurczaki, baranki i wianuszki wielkanocne. Dzieci kolorowały też obrazki związane z tematyką Wielkiej Nocy.

Ponadto wychowawcy świetlicy zorganizowali szkolny konkurs plastyczno-multimedialny, którego uczestnicy wykonali baranki wielkanocne oraz świąteczne prezentacje multimedialne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!!!

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Beata Jęczeń, Aneta Żydek

W ŚWIETLICY ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ…

W ŚWIETLICY ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ…21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wreszcie po długich trzech miesiącach zimy, przyszła upragniona wiosna wraz z zapachem kwiatów i budzącej się do życia przyrody. Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci wspólnie z wychowawcami omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały krzyżówki oraz zagadki tematyczne. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty oraz gatunki ptaków powracających do Polski z ciepłych krajów. Opowiadały o swoich spostrzeżeniach dotyczących marcowej pogody i zaznajomiły się z przysłowiem „W marcu jak w garncu”.  Aktywnie dzieliły się swoją wiedzą z zakresu przyrody. Świetliczaki  z zerówek oraz pierwszoklasiści wykonywali różnorodne, wiosenne prace plastyczne: łąkę z serwetek papierowych, bazie w wazonie, drzewka wiosenne, przebiśniegi, hiacynty, krokusy, żonkile, żabki, biedronki, motylki oraz bociany  na rolkach. Z papierowych kółeczek wykonali wiosenne wyklejanki, natomiast z kolorowych kulek z bibuły powstały piękne prace plastyczne akcentujące uroki kolorowej  i radosnej pory roku. Wszystkie wytwory naszych wychowanków posłużyły do wykonania wystawek, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym  przy wejściu do świetlicy oraz w salach świetlicowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

Zdjęcia>>

Prenentacja>>

Dorota Nowak i Beata Jęczeń, Aneta Żydek

Warsztaty czytelniczo-plastyczne

Warsztaty czytelniczo-plastyczne W marcu świetlica w ramach współpracy z bibliotekarką szkolną Panią Agnieszką Piłat rozpoczęła cykl warsztatów czytelniczo-plastycznych dla dzieci z zerówek. Tematem przewodnim pierwszych zajęć byli „Koci Przyjaciele.” Czytaniu lektury „Ta książka jest kotem” S. Borando towarzyszyły zabawy ruchowe i dźwiękonaśladowcze. Dzieci miały okazję opowiedzieć o znanych sobie kotkach. Wspólnie rozmawiały również na temat zasad dotyczących kociej pielęgnacji i sposobów odpowiedzialnej opieki nad tymi zwierzętami.  Pani Agnieszka przyniosła ze sobą przewodniki, poradniki i atlasy, z pomocą których zaznajomiła dzieci z różnymi rasami kotów. Wszyscy też wykonali prostą, ale bardzo kreatywną pracę plastyczną w formie pacynki – „Czarny i biały kot”. W ramach podsumowania, wiele radości przyniosły dzieciom gry edukacyjne „Kot w worku” i „Kot Stefan”.

Zdjęcia>>

Beata Jęczeń

Świetlicowe zawody wielobojowe 2021

Świetlicowe zawody wielobojowe 2021W zawodach wielobojowych, które w lutym i w marcu zostały zorganizowane wśród wychowanków świetlicy szkolnej, wzięło udział 27 uczniów z klas II i III. Celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Uczniowie mogli wykazać się w 10 konkurencjach: sprincie, trójskoku, rzucie piłką lekarską, kozłowaniu, klaskaniu pod kolanami, rzucie piłką do kosza, biegu z przeszkodami, drążku oraz w pływaniu. Każdemu z uczestników przydzielano określoną ilość punktów i z każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców. Na zakończenie, jako 10 konkurencję, przeprowadzono test wytrzymałości: „Beeptest”.

Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitym zacięciem w rywalizacji oraz ogromnym zaangażowaniem. Konkurencje wymagały od dzieci dużych umiejętności oraz odporności na stres i zmęczenie.

Zwycięzcą, a przez to najbardziej wszechstronnym sportowcem, została uczennica klasy IIIB Weronika Olszak. Na drugim miejscu uplasował się Filip Zaborski z klasy II C, a trzecie miejsce zajęła Natalia Bartoszcze z klasy III C.

Młodzi sportowcy na zakończenie zawodów otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Andrzej Mazurek