Świetlica

Warsztaty ekologiczno-edukacyjne

W ramach warsztatów ekologiczno-edukacyjnych w świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Aleksandrę Kwiatkowską oraz Panią Grażynę Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich we współpracy z Zakładami Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach.

Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały okazję uczestniczyć w tych warsztatach.

Zajęcia miały za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale także szeroko rozumiane zagadnienie związane z ochroną środowiska i zachowaniem nacechowanym troską o naturę. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów poprzez praktyczne ćwiczenia. Zwiększyli swoją świadomość ekologiczną, a także pobudzili postawy proekologiczne ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących selektywnej zbiórki odpadów.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i pouczające spotkanie.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Urszula Widelska
Andrzej Mazurek

Integracyjne spotkania

Uczennice klas trzecich po raz kolejny podczas zajęć świetlicowych odwiedziły klasy drugie.

Poprzez realizację zabaw integracyjnych według własnego pomysłu świetliczaki uczyły się współpracy, wrażliwości, szacunku i zaufania. Ponadto wspólne gry i zabawy korzystnie wpływają na integrację grupy. Ostatnio uczniowie wykonali według własnej kreatywności kalendarz dni niezwykłych. Poprzez takie wspólne działania dzieci wymieniają swoje doświadczenia, wzmacniają samoocenę, a także tworzą wartościowe relacje.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

Z okazji przypadającego w styczniu święta Babci i Dziadka dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną z klas II „a” i II „b” uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Warsztaty poprowadziła pani Dorota Chudzik z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Uczniowie wykonali podarunki w postaci ozdobnych kawałków tortu. Takie drobne prezenciki na pewno będą dowodem pamięci dla naszych seniorów.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek

ZIMOWA ŚWIETLICA

Każda pora roku jest odpowiednia do tworzenia pięknych prac plastycznych. Świetliczaki z klasy I „b” wykonały projekty czapek i rękawic, które oprócz wyobraźni, rozwijały ich umiejętności techniczno-plastyczne. Na gazetce świetlicowej pojawiły się plakaty przedstawiające panią Zimę i to, co dzieciom najbardziej kojarzy się z zimą – bałwanki, sporty i zabawy na śniegu. Zabawa choinkowa natomiast była okazją do stworzenia pięknych masek karnawałowych. W tygodniu poprzedzającym Dzień Babci i Dziadka dzieci poświęciły swój czas na wykonanie laurek lub symbolicznych prezentów dla swoich kochanych Babć i Dziadków.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE DO FERII ZIMOWYCH

Świetlicowe „Ptaszki”, czyli uczniowie z klasy I „b” sumiennie przygotowali się na zbliżające  ferie zimowe. 18 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką, Panią Anną Koral, podczas którego dzieci przypomniały sobie, jak dbać o siebie zimą i jak zachować bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Dodatkowo zapoznały się z podstawowymi materiałami medycznymi, w które zaopatrzony jest nasz szkolny gabinet pani pielęgniarki. Świetliczaki przećwiczyły, w jaki sposób udzielamy pomocy, np. bandażujemy poszczególne części ciała, mierzymy temperaturę lub ciśnienie, sprawdziły też działanie maseczki do inhalacji. Pytaniom nie było końca, a ciekawość wzrastała w miarę przebiegu spotkania.  Większość dziewczynek zadeklarowała chęć zostania pielęgniarką lub lekarką J

Dziękujemy Pani Ani Koral za pasjonujące spotkanie!

Zdjęcia>>

 Urszula Widelska

NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD

16 stycznia 2024 r. odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Bełżycach. Świetliczaki miały okazję podziwiać umiejętności muzyczno -wokalne swoich rówieśników: młodzi muzycy przedstawili wersje instrumentalne tradycyjnych kolęd, następnie chór prowadzony przez dyrektor Szkoły Muzycznej, Panią Monikę Tokarczyk wykonał kilka pastorałek. Publiczność pilnie słuchała i znakomicie rozpoznawała wszystkie utwory – okazało się, że w przedstawionym repertuarze nie było muzycznej zagadki, której nie rozwiązałyby dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestniczący w spotkaniu śpiewali przy akompaniamencie Pani Moniki najbardziej znane i lubiane kolędy. Wyjątkowej atmosfery naszemu koncertowi dodawał choinkowy wystrój sali.

Serdecznie dziękujemy naszym  gościom ze Szkoły Muzycznej za przyjęcie zaproszenia i wspaniałe wrażenia podczas koncertu!

Zdjęcia>>

Urszula Widelska
Anna Mazurek
Andrzej Mazurek

  

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji świetliczaki z klasy II „c” i II „d” wzięły udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych przygotowanych przez panią Agnieszkę Zasadę z MGBP w Bełżycach. Dzieci najpierw wykonały „słodkie” torty dla swoich dziadków, a potem wysłuchały zabawnej historii z książeczki „Dziadkowie. Emocje i uczucia”.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Unikatowe śnieżynki

Podczas świetlicowych zajęć w pracowni komputerowej, dzieci z klasy II „c” i II „d” wyczarowały w aplikacji weavesilk com piękne śnieżynki. Nie ma dwóch takich samych płatków śniegu, czego dowodzą zdjęcia prac uczniów.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Profilaktyka zdrowia

W styczniu w cyklu spotkań na temat profilaktyki zdrowia w świetlicy gościliśmy ponownie pielęgniarkę szkolną panią Annę Koral. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zdrowego odżywiania oraz jakże ważnej aktywności fizycznej. Dzieci z klasy II „b” uczęszczające na świetlicę szkolną wykonywały w grupach piramidę zdrowego żywienia z wcześniej wyciętych przez siebie zdjęć produktów żywnościowych. Uczniowie na zajęciach poznali zasady zdrowego żywienia, a także dowiedzieli się, jakich produktów spożywczych powinni unikać w codziennej diecie. O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać od najmłodszych lat. Kształtując mądre nawyki, realnie wpływamy na swoją przyszłość. Zdowy styl życia to klucz do sukcesu. Dzieci na zajęciach utwierdziły się w przekonaniu, jak ważna jest codzienna dieta i aktywność fizyczna.

Dziękujemy Pani Ani za kolejną cenną i pouczającą lekcję.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek

Święta tuż, tuż…

Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. W świetlicy szkolnej dzieci również mogły poczuć ten specyficzny klimat. Świetliczaki z kl. II „a” i II „b” wzięły udział w warsztatach świątecznych poprowadzonych przez panią Dorotę Chudzik z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Dzieci wykonały ozdoby choinkowe w postaci bałwanków i bombek. Były również rozmowy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia.

Ponadto w świetlicy szkolnej dużo się dzieje. Dzieci z klasy II „b” i klas trzecich wspólnie wykonały świąteczny plakat, a także ozdoby choinkowe z wykorzystaniem wielu akcesoriów do zdobienia i dekoracji. Oczywiście nie mogło zabraknąć Mikołajów wykonanych różną techniką. Dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia i z dużym zaangażowaniem słuchały i śpiewały pastorałki i kolędy.

Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek