Świetlica

PROJEKT BAJKI-POMAGAJKI – ZAKOŃCZONY!

W czerwcu świetliczaki z klas pierwszych: Ib, Ic oraz Id zakończyły działania w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Czytelniczym Bajki-Pomagajki. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały indywidualne dyplomy za udział w projekcie, natomiast świetlica szkolna – certyfikat za realizację projektu. Przybliżane dzieciom w kolejnych miesiącach bajki niosły ze sobą dużo emocji. Prowadziliśmy burzliwe dyskusje dotyczące omawianych problemów, a potem powstawały inspirowane nimi rysunki. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i dopytywali o kolejne spotkania z bohaterami bajek. Na zakończenie dzieci wybrały swoją ulubioną Bajkę-Pomagajkę.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Koncert w świetlicy szkolnej

W ostatnich dniach, w świetlicy szkolnej odbył się koncert w wykonaniu szkolnego chóru „Gaudium”. Dzieci z zerówek pod dyrygenturą Pani Marzeny Goc wystąpiły z kilkoma utworami przed uczniami z klas drugich, trzecich i starszych. Chór zaprezentował utwory pt. „ A ja patrzę, a ja słucham”, „Wady i zalety”, „Bębenek”, „Piosenka chmury porozgania”.

Publiczność podziękowała za występ oklaskami i owacjami na stojąco.

Zdjęcia>>

Marzena Goc
Anna Mazurek
Urszula Widelska

Dzień Dziecka z Teatrzykiem Kamishibai

Dzień Dziecka to okazja do organizowania dzieciom różnych atrakcji. Świetliczaki z klasy I c mogły obejrzeć znaną wszystkim dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Bajkę zaprezentowała Pani Agnieszka Piłat za pomocą teatrzyku Kamishibei. Mali widzowie nie tylko przypomnieli sobie treść bajki, ale także utrwalili zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas spotkania z nieznajomymi. Była to także okazja do świetnej ruchowej zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Na koniec dzieci uzupełniały karty pracy, a chętni uczniowie malowali kolorowanki tematyczne. Z racji tak ważnego dnia powstał też plakat obrazujący skojarzenia z Dniem Dziecka.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska, Agnieszka Piłat

Wizyta przedstawicieli Banku Spółdzielczego

Dnia 30 maja br. świetlica szkolna gościła wyjątkowych gości – panią Annę Chmielewską – Staniec, dyrektor Banku Spółdzielczego w Bychawie, oddział w Bełżycach oraz panią Justynę Matyjasik. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego dla klas 2b i 3c. Tematem przewodnim wizyty było „Bezpieczne korzystanie z aplikacji bankowych”. Dzieci dowiedziały się, jak chronić swoje konto bankowe, jakie cechy powinno mieć bezpieczne hasło do logowania oraz dlaczego warto oszczędzać. Spotkanie miało na celu kształtowanie odpowiedzialnych nawyków związanych z zarządzaniem pieniędzmi. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki – długopisy i cukierki, a także wzięły udział w emocjonującej zabawie – rozwiązywaniu krzyżówki z nagrodami.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję i poświęcony czas.

Agata Skurska
Edyta Anasiewicz

Nauka udzielania pierwszej pomocy w świetlicy

Świetliczaki mają możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie uczą się zachowań zdecydowanie przydatnych w życiu. Opatrują rany, złamania, poznają co należy zrobić w przypadku zasłabnięć, zakrztuszeń oraz zatrzymania akcji serca i w innych, zagrażających życiu sytuacjach.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Andrzej Mazurek

Wiosenne Bajki – Pomagajki

„O chłopcu, który bał się owadów”, to bajka, którą świetliczaki z klas I poznały w kwietniu. Bohater bajki - Adaś panicznie bał się pszczół i innych owadów, ale przezwyciężył swój lęk. Problem lęku - tym razem przed pająkami, pojawił się także w bajce na kolejny miesiąc –maj: Były to „Przygody trzech sympatycznych skrzatów Nomika, Drobika i Drzewika”.

Prawie każdy pierwszak przeżył jakąś przygodę związaną z naszymi małymi współlokatorami planety. Dyskusje i opowieści dzieci były pełne emocji. Oczywiście, jak w przypadku każdej bajki, dzieci pięknie zobrazowały obie historie.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Warsztaty literacko – plastyczne z okazji Dnia Matki

Dzień Matki to święto, z okazji którego w świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Agnieszkę Zasadę – bibliotekarkę z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Nasz gość poprowadził warsztaty tematyczne z grupami świetlicowymi z kl. III  oraz klasą II „b”. Na podsumowanie spotkania dzieci wykonały trójwymiarowe kartki dla swoich mam z życzeniami „od serca”.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Agata Skurska

Wiosna w świetlicy szkolnej

21 marca przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. W świetlicy szkolnej zawitała ona już na dobre. Uczniowie klas I-III szukali pierwszych oznak zmian w przyrodzie. Na zajęciach dzieci rozpoznawały zwiastuny wiosny i omawiały cechy aktualnej pory roku. Było mnóstwo rozmów tematycznych. Świetliczaki chętnie brały udział w wielu aktywnościach. Wiosenne zabawy, rymowanki, zgadywanki i piosenki ukazały piękno tej pory roku. Prace plastyczne, kolorowanki, karty pracy, kodowanki, kolorowe motyle wykonane przez dzieci pozwoliły stworzyć wystawę prac wiosennych na korytarzu szkolnym.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Urszula Widelska

Majowe rocznice w świetlicy

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy wiele ważnych rocznic. Odbył się więc konkurs patriotyczny „Młodzi Patrioci”, którego celem było upamiętnienie znaczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi i Święta Pracy.

18 maja obchodziliśmy 105 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły, Papieża św. Jana Pawła II. Świetliczaki aktywnie włączyły się do przygotowań do tej uroczystości. Podczas zajęć wykonały piękne kotyliony w kolorach biało-żółtych, a poprzez obejrzenie krótkich filmów animowanych przybliżyły sobie życie tego wielkiego Polaka.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska