SU

SŁUCHOWISKO WIELKANOCNE

278231112 673271033729489 6713868500186015255 n278381356 1429990364093178 5120181870785987125 nPrzedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  przygotowali i zaprezentowali uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach słuchowisko pt. „Zmartwychwstał Pan” wykorzystując szkolny radiowęzeł. Przybliżyli wielkanocne tradycje, obrzędy liturgiczne Wielkiego Tygodnia i złożyli świąteczne życzenia, do których dołączyła się również Pani Dyrektor Beata Szymczyk.

Święto Wielkiej Nocy to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha!

Alleluja dziś śpiewamy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia, to są najszczersze nasze życzenia!

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego życzy

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Monika Plewik, Anna Wojtowicz i Ewelina Gajowiak

Porządkowanie mogił

Uczniowie klasy 8b porządkowali historyczne mogiły na miejscowym cmentarzu parafialnym. Każdy grób ma swoją historię którą warto poznać. Zapalony znicz jest symbolem pamięci o zmarłych. Przypominamy sobie też historię o żołnierzach walczących podczas powstań lub wojny. Trafiamy też na groby wielkich społeczników, dziedziców ale również zmarłych nauczycieli czy uczniów. Pielęgnowanie pamięci o tych co odeszli jest obowiązkiem tych co zostali.

Zdjęcia>>

#SzkołaPamięta Miejska Gra Historyczna

27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w historycznej grze miejskiej. Należało odnaleźć karty z zadaniami, wykonać polecenia i dotrzeć według oznaczonych na mapie punktów do określonego miejsca. Uczestnicy mieli okazję  przypomnieć sobie ważne wydarzenia związane z historią miasta. Udział w grze był świetną zabawą i doskonałą okazją do poznania dziejów Bełżyc.

Zdjęcia>>

#SzkołaPamięta – Wyjście na cmentarz

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Tych, którzy od nas odeszli. Zapalili znicze i odmówili modlitwę na miejscowym cmentarzu. Odwiedzili różne groby, wśród nich te, w których spoczywają Polacy zasłużeni dla kraju oraz Ci, którzy stali się ofiarami II wojny światowej. Każdy cmentarz jest miejscem pamięci i archiwum historii, w którym odczytać można różne wydarzenia.

Zdjęcia>>

DZIEŃ PATRONA DZIEŃ NAUCZYCIELA 2021

W połowie października w naszej szkole obchodzony jest dzień patrona – Jana Pawła II. Tegoroczne uroczystości ograniczyły się do klasowych spotkań online i wspólnego oglądania przygotowanej prezentacji. W niedzielę w naszym parafialnym Kościele została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów i pracowników szkoły, w której uczestniczyli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Stojąc z Pocztem Sztandarowym, z dumą i powagą  reprezentowali społeczność szkoły.

W tym samym czasie w polskich szkołach obchodzone jest piękne święto – Dzień Edukacji Narodowej, znane również jako Dzień Nauczyciela. W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Dyrekcji szkoły oraz wszystkim nauczycielom. Przygotowali także prezentację multimedialną ze zdjęciami i gazetkę szkolną z życzeniami. Całość osłodził poczęstunek przygotowany przez SU dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły.

Zdjęcia>>

Prezentacja>>

SPRZATANIE GROBÓW

Tradycja naszej szkoły jest to, że każdego  roku w okresie poprzedzającym święto Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pomagają w uprzątnięciu grobów mających dla nas znaczenie historyczne. Tym razem była to, pochodząca z XIX w., mogiła mieszkańców naszego miasta – rodziny Brzezińskich.

Zdjęcia>>

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ostatnich dniach września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były krótką kampanią dzięki której kandydaci mogli zaprezentować się wszystkim uczniom i przedstawić im swoje propozycje zmian i działań zmierzających do poprawy funkcjonowania szkoły.

Swoją kandydaturę zgłosiło dziewięciu uczniów z klas IV – VIII

Oddano 373 ważne głosy i na ich podstawie wyłoniony został skład zarządu Samorządy Uczniowskiego:

Przewodniczący: Korneliusz Kamiński – klasa VIII b

Zastępca: Zuzanna Kruk – klasa VII b

Zastępca: Antoni Zieliński – klasa VII c

Przedstawicielami klas w zarządzie są:

IV a Antoni Makuch

IV b Adam Chmielewski

IV c Iga Miareczka

IV d Natalia Plewik

V a Zuzanna Czech

V b Mikołaj Roziński

V c Agata Pałka

VI a Hanna Flisińska

VII a Zuzanna Kruk

VII b Miłosz Sitarski

VII c Antoni Zieliński

VII d Martyna Misztal

VII e Paulina Pioś

VIII a Lidia Karwowska

VIII b Korneliusz Kamiński

VIII c Ewa Ozimek

VIII d Agata Misztal