Szkoła Przyjazna Rodzinie

SPR logoSzkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach realizuje program „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Program ten tworzy przestrzeń współpracy dla szkoły, organizacji pozarządowych i osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego, a także naszym celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka.

Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkoły z rodzicami naszych uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u podstaw którego leży odpowiedzialność, wartość rodziny, daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne. Cele programu są jak najbardziej spójne z zadaniami naszej szkoły.

Dotychczasowymi działaniami w szkole, jak również planowanymi na bieżący i przyszły rok szkolny spowodowaliśmy przyznanie nam certyfikatu Szkoła Przyjazna Rodzinie. Certyfikat ten będzie dla rodziców znakiem, że w naszej szkole uznawane są wartości rodzinne oraz  że rodzice są naszymi partnerami i będą wciąż wspierani w procesie wychowawczym.

Bożena Watras – pedagog szkolny

SPR