Zajęcia z dogoterapii w klasie I D

W ramach współpracy między instytucjami, tym razem zaprosiliśmy Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach – Panią Beatę Lalak. 29 listopada Pani psycholog przybyła na zajęcia do uczniów z klasy I d wraz ze swoim pupilem –  Bakardim. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania książeczki dla dzieci pt.: „Burasek”. Podczas spotkania uczniowie zdobyli informacje dotyczące Bakardiego (pies rasy Labrador Retriever, ma 4 lata i waży 40 kilogramów). Uchodzi za niezwykle towarzyskiego psiaka, który ma doskonały kontakt z dziećmi. Gość przedstawił pokrótce budowę psa wzorując się na żywym okazie. Dodatkowo, uczniowie dowiedzieli się, że Bakardi chodzi do szkoły, w której uczy się właściwych zachowań/manier. W czasie spotkania uczestnicy mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące psiego terapeuty. Kulminacyjnym punktem wizyty było podejście do Bakardiego, pogłaskanie go oraz podarowanie mu własnego smakołyku.

Dziękujemy naszym przemiłym gościom za niezwykłe spotkanie, które z pewnością przejawiło wymiar zarówno edukacyjny, jak i terapeutyczny.

Dorota Nowak – bibliotekarz
Anna Ambrożkiewicz – wychowawca klasy