WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W KLASIE 3 B I W ŚWIETLICY

Dnia 7 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się dla uczniów klasy III b oraz  grup świetlicowych warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej, które przeprowadziła Pani Magdalena Nowak – nauczycielka plastyki ze SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Na początku spotkania nasz gość wprowadził uczestników w klimat świąteczny, przeprowadzając krótką pogadankę nt. obrzędowości i tradycji bożonarodzeniowych, dawnych i bardziej współczesnych sposobów przekazywania życzeń najbliższych. Na zakończenie części teoretycznej zaprezentował uczniom w formie multimedialnej, własnoręcznie wykonane przez swoich uczniów kartki rękodzielnicze. Druga część spotkania została poświęcona zadaniom praktycznym. Uczniowie klasy III b mieli niebywałą okazję własnoręcznie wykonać kartki bożonarodzeniowe różnymi technikami przy użyciu przeróżnych materiałów: brokatu, satynowych wstążek, brokatowego papieru, cekinów, gwiazdek , a nawet zapachowego anyżu. Drugą pracą plastyczną wykonywaną podczas warsztatów, były mega skrzaty. Tym razem prace wykonały świetliczaki z klas pierwszych. Nie lada wyzwaniem dla nich było precyzyjne wycięcie i przyklejenie elementów ciała oraz stroju skrzata z zachowaniem zasad odpowiedniej ich kolejności. Warsztaty plastyczne upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki nim poczuliśmy już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Pani Magdalenie za przeprowadzenie niezwykle kreatywnych zajęć świątecznych,  które przyczyniły się do kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia wśród najmłodszego pokolenia. Mamy nadzieję, iż nie było to ostatnie spotkanie w Naszej szkole.

Dorota Nowak, Beata Król, Agnieszka Piłat