UZALEŻNIENIOM MÓWIMY STOP! - NIETUZINKOWA LEKCJA PRZYRODY W KLASIE IV b

Żyjemy w czasach, kiedy jednym z największych zagrożeń występującą wśród dzieci i młodzieży jest problem uzależnień. Już od najmłodszych lat powinno się uświadamiać młode pokolenie na temat: skutków picia alkoholu, nikotyny, narkotyków, uzależnienia od komputera, czy też od telefonu komórkowego. W związku z tym na lekcji przyrody gościliśmy Panią Psycholog – Annę Warszawską, która w niezwykle interesujący sposób przekazała uczniom z klasy IV b istotne informacje związane z tą tematyką. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest uzależnienie oraz jakie są rodzaje uzależnień. Obejrzeli także tematyczny filmik pt.: „Droga do uzależnienia”. Pani Ania podała uczniom sposoby lub zajęcia, które pozwalają poprawić im nastrój. Podsumowaniem ćwiczeń było wypełnienie karty pracy – mapy myśli dotyczących skutków uzależnienia. Zajęcia zostały urozmaicone tematycznymi plakatami wykonanymi przez chętnych uczniów, służących do lepszego usystematyzowania istotnych informacji. Poprowadzone przez Panią psycholog zajęcia miały na celu zwiększenia świadomości wśród dzieci na temat konsekwencji stosowania substancji uzależniających, a także propagowanie zdrowego stylu życia.

Dorota Nowak – nauczyciel przyrody