Europejski Dzień Języków

Święto Języków obchodzimy 26 września, od tego dnia w naszej szkole rozpoczęliśmy zabawę związaną z tym wydarzeniem. Uczniowie klas młodszych wykonywali flagi różnych państw, wybraną przez siebie techniką, natomiast starsi uczniowie mogli rozwiązywać przygotowane zadania z krzyżówką, umieszczone na korytarzu szkoły, a ósmoklasiści konkurować w zilustrowaniu angielskich idiomów. Zakończenie zabawy miało miejsce 28 września na sali gimnastycznej. Wszyscy zebrani  dowiedzieli się, od kiedy i dlaczego obchodzimy Europejski Dzień Języków i, że wielojęzyczność to najważniejsza cecha charakteryzująca Europę. Uczestnicy podziwiali zaprezentowane flagi, a także prace plastyczne uczniów, biorących udział w konkursie „Angielski w obrazach i idiomach”.  W czasie naszego spotkania chętni uczniowie wzięli udział w tematycznych quizach, nie obeszło się również bez Kahoota. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali symboliczny upominek związany z Europejskim Dniem Języków. Na zakończenie odbyło się losowanie nagrody wśród osób, które podjęły się zadania rozwiązania krzyżówki oraz wręczenie dyplomów dla laureatów konkursu „Angielski w obrazach i idiomach”.

Urszula Pawłowska, Anna Pac-Smoła, Urszula Widelska, Andrzej Pietraś