„Z EKOLOGIĄ NA TY”

Uczniowie klasy 6 „c”, którzy uczęszczają na zajęcia rozwijające kreatywność z biologii, przystąpili do realizacji innowacji „Z ekologią na Ty”. Wykonali pierwsze zadanie z listy eko-zadań - stworzyli kodeks młodego ekologa. Zawarte są w nim zasady, którymi trzeba się kierować, aby zadbać o naszą planetę.

Kolejnym zadaniem jakie wykonali uczniowie było eko kodowanie. Na macie do kodowania uczniowie utworzyli zakodowany napis „EKO” oraz zakodowany rysunek przedstawiający planetę - Ziemię.

Przystąpienie do realizacji eko-zadań ma na celu doskonalenie u uczniów umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno przyrody i dbanie o środowisko, rozwijanie umiejętności tworzenia relacji, współdziałania oraz organizacji pracy z wykorzystaniem technologii (TIK w ekologii).

Aneta Żydek