Klasa II „a” w Urzędzie Miejskim

W słoneczny poniedziałek 18 października klasa II „a” wraz z wychowawcą oraz opiekunem udała się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Bełżycach. Uczniowie byli bardzo ciekawi, jak wygląda i funkcjonuje taka instytucja oraz na czym polega praca w poszczególnych jej działach. Dzięki uprzejmości oprowadzającej nas po urzędzie Pani Alicji Szewczyk i pracowników poszczególnych działów, dzieci mogły zaspokoić swoją ciekawość. Zwiedziliśmy Wydział Finansowy, Referat Edukacji, Promocji, Spraw Społecznych, Referat Organizacyjny, stanowisko ds. zamówień publicznych, stanowisko ds. kadr, Referat Gospodarki Przestrzennej, Referat Inwestycji, Infrastruktury Drogowej i Środowiska, Referat Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, Salę Urzędu Stanu Cywilnego. Pytaniom nie było końca, dzieci mogły zobaczyć wpis o swoim urodzeniu, zobaczyć gdzie podejmuje się decyzje dotyczące szkoły, działek, domów i dróg, gdzie uzyskać pozwolenie na wycięcie drzewa oraz jak wygląda plan drogi i jak długo się go przygotowuje. Każdy uczeń i uczennica mogli przybić urzędową pieczątkę na kopercie i zabrać ją na pamiątkę do domu. Interesowały ich działania podejmowane w odwiedzanych wydziałach oraz sprzęt jaki się tam znajduje. Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta u Burmistrza Bełżyc Pana Ireneusza Łucki. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda miejsce pracy Pana Burmistrza, mieli okazję z nim porozmawiać. Zdawali bardzo mądre pytania dotyczące zarówno wykształcenia, ścieżki zawodowej, jak i zakresu obowiązków osoby pełniącej tak odpowiedzialną funkcję. Mieliśmy także okazję obejrzeć otrzymany 14 października br. Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości, który został przyznany Burmistrzowi naszej Gminy przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzeja Dudę, za aktywną działalność zawodową i społeczną. Gratulujemy sukcesu! Na zakończenie wizyty, na dzieci czekał słodki upominek w postaci lizaka oraz odblasku na rękę, uczniowie natomiast wręczyli Panu Burmistrzowi symboliczną różę. To była niezapomniana lekcja, również w zakresie doradztwa zawodowego :)

Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi, Pani Alicji Szewczyk oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego za bardzo ciepłe przyjęcie oraz przekazanie ciekawych informacji dotyczących pracy urzędu.

Anna Marcewicz, Urszula Widelska