Cyfrowe opowieści

Czy wiedzieliście, że gepard jest jedynym kotem, który nie chowa pazurów, albo że na terenie Afryki znajdują się lodowce? Te oraz inne informacje dotyczące „Czarnego Lądu” możecie odnaleźć w książkach przygotowanych przez uczniów klasy II „d”.

Przez kilkanaście ostatnich dni wcielali się oni bowiem w rolę pisarza i przy użyciu aplikacji WriteReader stworzyli własne książki inspirowane lekturą pt. „Afryka Kazika”. Mimo iż po raz pierwszy pracowali tym narzędziem, bardzo szybko opanowali jego obsługę i z dnia na dzień liczba stron w książeczkach rosła w zawrotnym tempie. Klasowym rekordem jest dzieło liczące około 70 stron!

Taki sposób podsumowania omawianej lektury bardzo przypadł uczniom do gustu. Tworzenie książek wzbudziło w młodych pisarzach wiele pozytywnych emocji, a także pozwoliło na rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz poszerzenie ich umiejętności informatycznych.

Poniżej prezentujemy debiuty literackie uczniów i zachęcamy do uważnej lektury.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym