Spotkanie z lubelskim koziołkiem

Nasza innowacja pedagogiczna „Legendy koziego grodu” realizowana w II półroczu roku szkolnego 2022/2023 przez klasę II „d” i III „b” została zakończona. Ostatnie zadanie - wycieczka do Lublina na spotkanie z lubelskim koziołkiem odbyła się 6 czerwca 2023 r. Uczniowie poznali najciekawsze lubelskie legendy, dowiedzieli się skąd wziął się koziołek w herbie Lublina, wysłuchali opowieści o tym, jak przez naleśniki omal nie spłonęło całe miasto, przekonali się, czy diabeł rzeczywiście jest taki straszny, jak go malują, odczarowali kamień nieszczęścia, zrobili własną unikatową pieczęć miejską, odwiedzili kuchnię koziołka, w której ukryte były skarby - tradycyjne produkty lubelskiego regionu. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie był spacer po Starym Mieście i oczywiście wizyta w lodziarni.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym