Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon”

W marcu 2023 r. uczniowie klas I-III po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu przedmiotowego „Leon”. Celem tego konkursu jest odkrywanie uzdolnień dzieci, a także motywowanie ich do dalszego rozwoju swoich talentów.

Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru, w którym uczniowie przez 45 minut rozwiązywali zadania oparte o podstawę programową.

Do konkursu przystąpiło: 41 uczniów rozwiązując test z matematyki, 17 uczniów rozwiązywało test ze sprawności zintegrowanych (wiedzy ogólnej) oraz 7 uczniów rozwiązywało test z języka angielskiego.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy zostali laureatami konkursów, zajmując wysokie miejsca w Polsce. A oto lista laureatów:

Matematyka:

Maja D. kl. III „b” – III miejsce

Kornelia D. kl. II „a” – VI miejsce

Wiktoria G. - kl. II „a” – IX miejsce

Mikołaj N. - kl. II „a” - X miejsce

Piotr B. kl. I „a”- V miejsce

Język angielski :

Maja D. kl. III „b”- VIII miejsce

Zofia L. kl. III „a” – X miejsce

Pozostali uczestnicy konkursów zajęli również wysokie miejsca, mieszcząc się w pierwszej pięćdziesiątce konkursowej.

Wszyscy otrzymali dyplomy. Konkurs okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do utrwalenia wiedzy zdobywanej na co dzień w szkole.

Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Koordynatorzy konkursów:
A. Ambrożkiewicz