„Podróże z plecakiem” – Kleniewo w jesiennej szacie

22 września uczniowie z klas I „a” i III d wyjechali z plecakami w teren realizując działania w ramach innowacji „Podróże z plecakiem poznajemy piękno naszego województwa”.

Korzystając z pięknej pogody, w promieniach jesiennego słońca, odwiedzili uroczy zakątek – Kleniewo – edukacyjną ścieżkę przyrodniczą. Spacer rozpoczęliśmy w miejscowości Pomorze koło Opola Lubelskiego. Tworząca pętlę trasa, prowadziła nas prawym brzegiem rzeki Chodelki.

To miejsce o każdej porze roku zachwyca, zwłaszcza jesienią w różnobarwnych odcieniach. Odwiedzając kolejne punkty, dzieci poznawały warunki życia w lesie, gatunki flory i podpatrzyły niektórych typowych mieszkańców lasu. Obserwowały leśne przedszkole w szkółce, wyrąb drzewostanu i przyjrzały się warstwom lasu. Korzystając z punktów widokowych podziwiały rozlewisko wodne, staw, mały wodospad i rzeczkę leniwie snującą się przez las.

Przewodnikiem była P. Dominika, która przekazała wiele cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach.

Zmęczeni powróciliśmy na piknikową polanę, gdzie samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski i ciepła herbatka smakowały wybornie.

Do zobaczenia Kleniewo!

A. Ambrożkiewicz