IGRZYSKA SPORTOWE UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - PROMOCJA III EDYCJI SPORT KLUBÓW

3 października 2023 roku (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odbędą się igrzyska sportowe uczniów szkół podstawowych, promujące III edycję Sport Klubów funkcjonujących w ramach Programu MEiN „WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. W wydarzeniu uczestniczyć będą uczniowie z klas II-III, którzy rywalizować będą, zgodnie z duchem fair play i przesłaniem „udział ważniejszy niż zwycięstwo” w 9 konkurencjach sportowych, sprawdzających fundamentalne umiejętności ruchowe w sporcie.

Otwarcie zawodów odbędzie się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim! Startujący uczestniczyć będą w defiladzie prowadzonej przez znanego sportowca, następnie poczet flagowy złożony z przedstawicieli uczniów wciągnie na masz flagę igrzysk oraz zapali znicz olimpijski. Przedstawiciel młodych sportowców odczyta w Ich imieniu przyrzeczenie oraz zostanie odśpiewany hymn olimpijski.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej, Miasto i Gmina Bełżyce oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach.

PLAKAT A3 OLIMPIADA Bełżyce