BAJKOTERAPIA – SKUTECZNĄ METODĄ RADZENIA SOBIE Z DZIECIĘCYMI EMOCJAMI

Na początku grudnia gościliśmy w bibliotece szkolnej Panią nauczycielkę – bibliotekarkę Martę Iwaniak z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach wraz z czterema uczennicami: Zuzią, Aliną, Wiktorią i Amelią. Zaproszeni goście przybyli do uczniów z klasy II „d”, aby poprowadzić zajęcia związane z dziecięcymi emocjami w ramach realizacji  Innowacji pedagogicznej „Bajkoterapia z elementami dogoterapii skuteczną metodą radzenia sobie z dziecięcymi emocjami”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały dwóch bajek: „Bajka o złości i spokoju” oraz „Bajka o radości i smutku”, które zostały przeczytane przez ich starsze koleżanki. Ponadto, wysłuchały kilku piosenek dotyczących emocji, włączając się tym samym do zabaw ruchowych. Miały także okazję określić emocje przedstawione na ilustracjach oraz odgadnąć je na podstawie przeczytanych scenek sytuacyjnych. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastyczno-technicznej, którą był „emocjonalny zegar”.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Marcie Iwaniak za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie bardzo owocnych i kreatywnych zajęć dla młodszych uczniów z naszej szkoły. Zapraszamy ponownie!

Zdjęcia>>

Dorota Nowak
Katarzyna Zygo