Wirtualna podróż do Betlejem

«Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy,

co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił»

Betlejem to miejsce narodzin Jezusa, nie każdy tam może pojechać, ale uczniowie klasy I „a” i III „d” postanowili odwiedzić to miejsce wirtualnie i przenieśli się w czasy bardzo odległe.

3 stycznia na wspólnym spotkaniu dzieci z klasy I „a” poznały krótką historię wędrówki Józefa z Maryją do Betlejem, zobaczyły, jak wygląda obecnie grota, w której urodził się Jezus, a następnie aktorzy z klasy III „d” z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

To miłe, świąteczne spotkanie było jednym z zadań realizowanych w ramach innowacji „Podróże z plecakiem” i na pewno zostanie w pamięci młodszych i starszych dzieci.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym