WARSZTATY MALARSKIE Z OKAZJI DNIA KOBIET W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

8 marca mieliśmy okazję gościć w naszej bibliotece bełżycką malarkę – Panią Teresę Jędrej, która przybyła do uczniów z klasy I „c”. Jest emerytką i mieszka w Bełżycach. Swoje zamiłowanie do malowania Pani Teresa odkryła w kwietniu 2012 r., przychodząc na pierwsze zajęcia plastyczne do MDK. Wówczas powstał pierwszy w życiu obraz namalowany farbami olejnymi, kopia obrazu J. H. Twachtmana „Koniec zimy”. Ponadto,  malarka maluje kwiaty, pejzaże, a także pisze ikony.

Podczas zajęć nasz miły gość opowiedział uczniom o swojej życiowej pasji, a także przeprowadził warsztaty malarskie. Uczestnicy warsztatów obejrzeli namalowane przez Panią Teresę obrazy, jak również jej warsztat malarski zawierający nowoczesne metody i składniki służące do malowania. Najciekawszą jednak częścią warsztatów okazały się ćwiczenia praktyczne, podczas których każdy pierwszoklasista mógł wykazać się swoim talentem plastycznym, samodzielnie rozcieńczając farby, a następnie  malując na blejtramie serduszko w wybranym przez siebie kolorze. Powstały wtedy bardzo ciekawe i kreatywne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w sali lekcyjnej klasy I „c”.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Teresie Jędrej za przybycie do naszej szkoły, podzielenie się swoją pasją malarską, a także przeprowadzenie ciekawych warsztatów malarskich.

Dorota Nowak
Aleksandra Mirosław