AKCJA ,, MISIE RATOWNISIE”

" Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

W dniach 1-14 lutego 2020 r wolontariat szkolny ogłosił ogólnopolską akcję Fundacji Wsparcie112 ,,MISIE RATOWNISIE”. Akcja polegała na zbiórce nowych lub używanych pluszaków, które mają być wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Zabawki przekazywane przez jednostki Straży Pożarnej, zespoły Ratownictwa Medycznego i inne służby dzieciom poszkodowanym w wypadkach oraz różnych nieszczęściach pełnią rolę wsparcia, tzw. apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

Jak powiedział kiedyś Jan Paweł II: " Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". To motto przyświecało naszym uczniom, którzy okazali się wielcy i wspaniali. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności rodziców i dzieci z naszej szkoły udało się zebrać mnóstwo wspaniałych misiów, które przekazaliśmy do OSP w Bełżycach. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja zwróci szczególną uwagę na to, że w wielu niebezpiecznych zdarzeniach, poszkodowanymi często są dzieci, które potrzebują wtedy szczególnej opieki.

Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak wielkie zaangażowanie w akcję.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/OSP-Be%C5%82%C5%BCyce-682305978506518/

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz