26 września - Europejski Dzień Języków – konkurs

EDL banner 2020 masks EN

Odkryj świat za pomocą języków!

Czy wiesz, że istnieje ponad 200 języków europejskich? Nazwy ilu z nich potrafisz wymienić? Iloma się posługujesz? Zapraszamy do wspólnego świętowania językowego bogactwa Europy! Już 26 września po raz 19. obchodzimy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to podkreśla znaczenie wielojęzyczności we współczesnym świecie, bo to właśnie dzięki niej możemy porozumiewać się i komunikować bez granic. Dzień ten zachęca również do nauki języków obcych – na potrzeby kariery zawodowej, udziału w wymianie międzynarodowej czy też dla własnej przyjemności.

 

W związku z  sytuacją, w której znalazł się świat za sprawą pandemii, w tym roku proponujemy zadania on-line. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy bardzo uważnie prześledzić wszystkie zadania zamieszczone poniżej, odpowiedzieć na pytania wypełniając formularz, a następnie wysłać go klikając „prześlij”. Formularz najlepiej uzupełniać na bieżąco odpowiadając na pytania. Link do formularza: https://forms.gle/8QYQvH6MNrtSpDYb9 Na rozwiązania czekamy do 29 września włącznie.

Zadania:

  • Obejrzyj film i wymień nazwy co najmniej trzech teorii mówiących o tym jak powstał pierwszy język:

https://youtu.be/3dDq-0fCkeQ

  • Wykonaj quiz, a następnie odpowiedz na pytanie: na ile języków przetłumaczono zdanie: „Dzień dobry, nazywam się Anna i jestem z Polski”?

https://www.quizme.pl/quiz/start/1794353944

  • Wykonaj quiz językowy, odpowiedzi na pytania w nim zawarte wpisz do formularza

https://edl.ecml.at/Games/LanguageQuiz/tabid/1873/AreaID/1/language/pl-PL/Default.aspx

  • Ile języków wykorzystano w piosence „Colours of the Wind” z filmu „Pocahontas”?

https://youtu.be/zhR105Ue-bo

Powodzenia!

Więcej informacji, ciekawostek, gier i zabaw związanych z Europejskim Dniem Języków znajdziesz tutaj: https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

jezyki2020

Urszula Pawłowska