21 marca w naszym gimnazjum świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Na sportowo i z humorem”. Impreza ta zorganizowana została w ramach programu „Trzymaj formę”,a organizacją zajęła się grupa projektu edukacyjnego, realizująca temat „Problem otyłości wśród młodzieży gimnazjalnej”. Rozpoczęliśmy od konkursu na danie owocowe, które przygotowywały poszczególne klasy. Następnie przedstawiciele klas zaprezentowali swoje arcydzieła do oceny jury. Miało to miejsce na korytarzu szkolnym w obecności wszystkich uczniów. Wszystkie dzieła zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo, dlatego wybór najlepszego był bardzo trudny. Jury postanowiło, że na pierwszym miejscu sklasyfikowane będą klasy: I B, II B, II C, IID.   Drugie miejsce zajęły klasy: I D, II A, III A, III B, I A, I C.   Natomiast wyróżnienie przypadło klasom: III C i III D. Po podaniu wyników wszyscy uczniowie przystąpili do degustacji swoich owocowych wyrobów. Wszystkim bardzo smakowało. Dziękujemy za zaangażowanie i udział wszystkim klasom.

W bardzo dobrych nastrojach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący zdrowego żywienia „Zachowaj równowagę” z Pascalem. W produkcji Pascal Brodnicki omawia poszczególne piętra piramidy, a także 5 kolejnych posiłków, które każdego dnia powinien spożyć młody człowiek. "W mojej wieloletniej pracy szefa kuchni niejednokrotnie spotkałem się dziećmi, czy młodzieżą, którym zupełnie nieznane były zasady prawidłowego żywienia. Młodzi ludzie przeważnie sądzą, że to co zdrowe nie może być jednocześnie smaczne. Mam nadzieję, że film realizowany w ramach programu „Zachowaj Równowagę” z moim udziałem pozwoli obalić ten mit "– powiedział Pascal Brodnicki. (zdjęcia)

Następnym punktem programu był Szkolny Przegląd Kabaretów, na którym zaprezentowało się pięć grup kabaretowych. Zwycięzców wyłonili widzowie poprzez gromkie oklaski. Najlepsze występy według nich to: Królewna Śnieżka (klasa II B) i Niemieckie siatkarki (klasa III C).

Po występach naszych artystów powędrowaliśmy do hali sportowej w celu spalenia zbędnych kalorii. W radosnym humorze rozpoczęliśmy zawody sportowe w „ Przeciąganiu liny”. Drużyny klasowe składały się z pięciu chłopców i pięciu dziewczynek. W rywalizacji wzięły udział wszystkie klasy i po zaciętych bojach „siłaczy” zostali wyłonieni zwycięzcy. Klasy pierwsze: 1. I A, 2. I B, 3. ID, klasy drugie: 1. II B, 2.II A, 3. II C, klasy trzecie: 1. III C, 2. III A, 3. III D.

Na zakończenie odbył się mecz unihokeja pomiędzy klasą III C a Resztą Szkoły. Wynik meczu, jak to zawsze bywało w spotkaniach towarzysko-rekreacyjno-zabawowych, był rzeczą drugoplanową i wyniósł 10:10.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zapraszamy do kolejnych akcji.