Jesień w świetlicy

Jesień to piękna pora roku. Przynosi nam różnorodne dary: owoce, warzywa, dary lasu. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej chętnie wykonywały prace z wykorzystaniem skarbów jesieni. Kiedy dopisywała pogoda, bawiły się na dworze. Ponadto, obchodziły w świetlicy szereg świąt, m.in. Dzień Kropki, Święto Pieczonego Ziemniaka, Dzień Jabłka, Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, Dzień Owoców i Warzyw, Dzień Dyni, Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Postaci z Bajek, Święto Niepodległości, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki.

Przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości świetliczaki odwiedziły szkolną Izbę Pamięci, gdzie Pani Ewa Pietrzyk opowiedziała o trudnej drodze do odzyskania niepodległości przez Polskę. A w ramach warsztatów plastyczno – czytelniczych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Zasadę z MGBP w Bełżycach, przypomniały sobie legendę o „Lechu, Czechu i Rusie” opowiedzianą z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

Dzieci uzdolnione plastycznie brały udział w różnych konkursach: „Portret z książką w barwach jesieni” organizowanym przez bibliotekę szkolną, czy ogólnopolskim „Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” pod hasłem „Odblaskowy senior – odblaskowy wnuczek”.

W ramach innowacji „Z ekologią za pan brat”, świetliczaki z oddziałów przedszkolnych wykonały warzywne stwory.

Zachęcam do obejrzenia naszej świetlicowej galerii zdjęć 😊

Agata Skurska