TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Biblioteka szkolna we współpracy ze Stowarzyszeniem „RAZEM DLA BEŁŻYC” zorganizowała w miesiącach: maju i czerwcu Tydzień Gier Planszowych. Wzięli w nim udział uczniowie z klas młodszych: II „a”, II „b” oraz III „a”, a także ze starszych: IV „b”, V „c”, V „d” i VI „a”. Uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione planszówki, a także poznać ciekawe gry karciane. Podstawą gier planszowych jest współpraca. Ponadto, rozwijają u uczniów wyobraźnię, logiczne myślenie i współzawodnictwo. Są wspaniałą alternatywą dla komputerów, czy telefonów komórkowych. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły gry, takie jak: „Warcaby”, „Szachy”, „Carcassonne”, „Taboo”, „Rach ciach”, „Słowo daję” oraz „Wsiąść do pociągu”. Nie zabrakło też wśród uczniów miłośników gry i zabawy ruchowej „Twister”. Amatorzy zaś wspinaczek górskich mogli pograć w himalajską grę planszową – „K2”. Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale również i nauką.

Dziękujemy serdecznie Panu Dominikowi Wójtowiczowi – przedstawicielowi Stowarzyszenia „Razem dla Bełżyc” za pomoc w zorganizowaniu Tygodnia Gier Planszowych.

Dorota Nowak
Agnieszka Piłat