„W świecie emocji”

W świetlicy szkolnej klasy II „a” i II „b” miały możliwość uczestniczyć w warsztatach psychologicznych poprowadzonych przez szkolną psycholog panią Annę Warszawską.

Tematyka zajęć była bardzo ciekawa, gdyż dotyczyła emocji, które towarzyszą nam niemal każdego dnia. Lęk, złość, smutek, strach czy wstyd, ale też radość, lekkość czy poczucie spełnienia to emocje niezwykle istotne, ponieważ starają się informować nas o potencjalnym zagrożeniu. Podpowiadają również, że nasze ważne potrzeby są zaspokajane czy też nie. Emocje mogą być naszym sprzymierzeńcem, kiedy potrafimy zrozumieć, odczytać i reagować w odpowiedni sposób.

Warsztaty w formie treningu pokazały świetliczakom, jakie są sposoby radzenia sobie ze stresem i niechcianymi emocjami. „Po co nam złość?”, „Co daje smutek?”, „Jak radzić sobie z emocjami?” Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi poprzez ćwiczenia i zabawę.

Anna Mazurek
Anna Warszawska