Wrzesień w świetlicy szkolnej

Już od początku roku szkolnego grupa świetliczków z klasy I „b” z wielkim entuzjazmem zabrała się do pracy, dzieci z chęcią wykonywały prace związane z rozpoczęciem jesieni. Wykorzystywały w tym celu różne techniki, kolorowały kredkami, flamastrami, malowały farbami przy użyciu gąbki, pędzla lub nakrapiały przeróżne kształty, wykorzystywały do swoich prac piękne jesienne liście. Dzięki temu powstały grupowe plakaty, pejzaże lub obrazki przedstawiające sowy, grzyby, drzewa, owoce i warzywa. Dary jesieni uczniowie lepili także z plasteliny. Atrakcją były samodzielnie wykonywane pieczątki z warzyw, które potem służyły do tworzenia abstrakcji artystycznych na papierze. Dzięki temu, w małym gronie mogliśmy świętować „Dzień kropki”, „Dzień grzyba”, „Dzień jabłka” i oczywiście pierwszy dzień jesieni.

Urszula Widelska