Wystawa prac akwarelowych

9 lutego br. uczniowie klas trzecich uczęszczający do świetlicy szkolnej wybrali się do Miejskiego Domu Kultury, aby obejrzeć wystawę prac akwarelowych. Dzieci mogły podziwiać prace dorosłych, jak i swoich rówieśników, ponieważ warsztaty, w trakcie których powstały wszystkie obrazy, były podzielone na dwie grupy – dorosłych i dzieci. Akwarela jest jedną z trudniejszych technik malarskich, gdyż wymaga precyzji i dokładności w nakładaniu farb na papier. Nawet drobne błędy mogą być trudne do skorygowania. Świetliczaki poznały sposób malowania akwarelami – „od jasnego do ciemnego”, to znaczy, że w pierwszej warstwie robimy najjaśniejsze elementy, a potem możemy je przyciemnić.

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Zasady z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach mieliśmy także okazję zobaczyć od podstaw, jak powstają figurki gipsowe. Zostaliśmy obdarowani gipsowymi serduszkami, które po pomalowaniu farbami będą idealnym prezentem na zbliżające się Walentynki.

Zdjęcia>>Zdjęcia>>Zdjęcia>>

Agata Skurska