SPOTKANIE Z PILOTEM, FUNKCJONARIUSZEM KOMENDY GŁÓWNEJ STRAŻY GRANICZNEJ, NACZELNIKIEM III WYDZIAŁU LOTNICZEGO BIURA LOTNICTWA STRAŻY GRANICZNEJ Z SIEDZIBĄ W CHEŁMIE, PUŁKOWNIKIEM, PANIĄ KATARZYNĄ ARABSKĄ

W dniu 12.06.2023 r. do świetlicy szkolnej zawitał wyjątkowy gość – Naczelnik II Wydziału Lotniczego, Pułkownik Straży Granicznej, Pani Katarzyna Arabska. Pani Kasia opowiedziała świetliczakom o swojej pracy, jakie obowiązki wiążą się z pełnieniem tak ważnej funkcji państwowej, a także o swojej pasji, jaką jest latanie. Dzieci dowiedziały się, od czego należy zacząć, marząc o karierze pilota czy pracy w Straży Granicznej, że odpowiedni styl życia, utrzymanie dobrej kondycji, dyscyplina i wytrwałość to cechy są konieczne u osób pracujących w tej dziedzinie. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia z powietrza, nie tylko naszej okolicy, ale także innych ciekawych miejsc. W ramach treningu uczniowie mogli odszukać na mapie i fotografii znajome miejsca oraz obiekty położone na terenie Bełżyc, przymierzyć okulary i profesjonalne słuchawki, jakimi posługują się piloci podczas swoich powietrznych wypraw. Pani Kasia odpowiedziała cierpliwie na wszystkie pytania świetliczaków, pokazała też książkę, w której opisane są dzieje polskich kobiet latających na samolotach lub śmigłowcach. Jeden z rozdziałów poświęcony jest właśnie Pani Kasi. Na zakończenie spotkania okazało się, że w naszej w grupie znalazło się kilka osób, które marzy o lataniu.

Dziękuję bardzo Pani Katarzynie Arabskiej, za przyjęcie zaproszenia oraz emocjonujące spotkanie.

Urszula Widelska